KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14324488
nr 1432 4488
Hjalmar Eldh
(1881-1953), Sverige
Oljemålning, Figurkomposition. Stämpelsignerad. Olja på pannå, bildmått: 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 36x44 cm
Hjalmar Eldh, svensk målare och grafiker född 1881, död 1953.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 22 november 2021
kl 19:09:32
22/11 15:29:29
100 kr
22/11 18:11:19
Hjalmar Eldh
Läs mer om Hjalmar Eldh